na-ryby

Daj się wciągnąć pasji akwarystyki. Pokochaj świat ryb akwariowych

Czytaj wszystkie wpisy w serwisie
pyszczaki

Poradnik początkującego akwarysty U nas dowiesz się, jak przygotować akwarium!

Czytaj w serwisie: Porady dla początkującego akwarysty

Line grey

Czytaj w serwisie: Porady dla akwarystów - ekspertów

Line blue

Zobacz także: Pełny katalog roślin akwariowych

Line grey

Najnowsze wpisy: Jakie oświetlenie wybrać do akwarium?

Line blue

Dołącz do naszego forum akwarystycznego! Zarejestruj się już dziś!

Ostatni komentarz na forum dodano: 2 dni temu

komentarze

Ostatni wpis dodał: Kamil-ek-1993 w temacie: Jaki pokarm dla pyszczaków?

[...] nigdy wcześniej nie miałem pyszczaków w swoim domowym akwarium i zastanawiam się jak dokładnie dbać o te ryby oraz jaki pokarm najlepiej [...]

Zobacz, co jeszcze znajdziesz w serwisie Na Ryby

uzytkownicy

Porady akwarystyczne

Poradniki dla profesjonalistów i laików

na-ryby-logo
klub-zakupowy

Najlepsze sklepy akwarystyczne

Wybieramy najlepszy sklep w sieci!

Czym karmić pyszczaki, żeby szybko rosły?

Żeby odpowiedzieć na pytanie, czym karmić pyszczaki, żeby szybko rosły, na początek warto zastanowić się nad kwestią czy należą do podgatunku mięsożernego, czy roślinożernego. Dzięki właśnie tej wiedzy będziesz mógł bez problemu dobrać odpowiednią karmę dla pyszczaków, nie obawiając się o niewłaściwą dietę. Jeśli Twoje ryby nie rosną zbyt szybko, niekoniecznie jest to powód do zmartwień – każde stworzenie jest zupełnie indywidualnym organizmem, o różnych potrzebach i możliwościach wzrostowych. Dodatkowo większość przerośniętych ryb mierzy się z różnymi chorobami i cierpi na przykład na otyłość, która w późniejszym okresie ich życia skutkuje na większej śmiertelności i o wiele mniejszej płodności.

Absolutnie pyszczaków nie wolno przekarmiać, jest to równie niezdrowe i niebezpieczne jak w przypadku ludzi, czy jakiegokolwiek innego stworzenia.

Czytaj także: Akwarystyka - hobby dla każdego

Odpowiednia karma dla pyszczaków – co wybrać?

Często zdarza się, że podczas karmienia Twoje ryby wręcz rzucają się na pokarm jak szalone? Zapewne myślisz, że to zła oznaka i że prawdopodobnie doprowadziłeś je do wielkiego głodu – nic bardziej mylnego! To znak, że ryby są zdrowe i mają apetyt! Mimo ich ogromnej chęci jedzenia staraj się ich nie przekarmiać i trzymaj się planowego żywienia. Pod żadnym pozorem gwałtownie nie zwiększaj ani nie zmniejszaj dawki pokarmu. Wszystko musisz robić z głową.

Spośród wszystkich dostępnych karm, wybierz tą, która przeznaczona jest dla konkretnego gatunku ryb, pamiętaj o tym, żeby podczas karmienia nie popełnić błędu, inaczej nie dostarczysz rybkom odpowiedniej ilości wartości odżywczych. Najlepszym rozwiązaniem jest karmienie pyszczaków dwa razy dziennie, najlepiej różnorodnym pokarmem. Od czasu do czasu przyda się im również mały post – skutecznie wpłynie to na ich apetyt i ogólny stan zdrowia. Czasami warto wzbogacić dietę rybek o robaki, które dostarczą im odpowiednią ilość białka, które w przypadku pyszczaków mięsożernych jest niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju.

Wybierz dedykowaną karmę dla pyszczaków

Czytaj także: Jakie korzenie do akwarium?

Czasami warto podać im odrobinę spiruliny, w postaci karmy suchej z mieszanką właśnie tego glonu. Niestety wraz z ilością zawartości spiruliny wzrasta również cena pożywienia, jednak czasami warto w to zainwestować. Dzięki temu można mieć pewność, że ryby będą prawidłowo i szybko się rozwijać.

Ty również możesz być akwarystą!

Jedyny taki serwis o akwarystyce słodkowodnej w Polsce. Bez cienia wątpliwości.