na-ryby

Serwis skierowany do akwarystów: profesjonalistów i amatorów

Zobacz, o czym warto przeczytać!
akwarystyka

Niezbędne porady dla akwarystów w Na Ryby Podłoża, filtry, oświetlenie, akwaria, rośliny

Czyszczenie akwarium. Jak robić to dobrze?

Line grey

Jak często wymieniać wodę w akwarium 60 l?

Line blue

Napowietrzanie a filtracja akwarium

Line grey

Bezkręgowce: Jak wprowadzić je do akwarium?

Line blue

Szukasz porad akwarystycznych? Koniecznie zarejestruj się na naszym forum dyskusyjnym

Ostatni wpis dodano: 6 dni temu

komentarze

Ostatni wpis zaczął: Patryk.iski w temacie: Czy akwarystyka to hobby dla każdego?

[...] chcę założyć swoje pierwsze akwarium i nie wiem od czego zacząć? Jaki sprzęt jest mi potrzebny na samym początku? Chodzi mi o akwarium 20 l [...]

Co jeszcze znajdziesz w serwisie akwarystycznym Na Ryby?

uzytkownicy

Porady akwarystów

Podziel się wiedzą z innymi akwarystami

na-ryby-logo
klub-zakupowy

Wybieramy najlepszy sprzęt

Pomóż naszym użytkownikom wybrać najlepiej!

Akwarystyka – hobby dla każdego

Zastanawiasz się, czy powinieneś zająć się akwarystyką, ale nie jesteś pewien, czy będzie to odpowiednie hobby dla Ciebie? Opieka nad rybami z pozoru wydaje się bardzo prosta – w końcu nie trzeba wyprowadzać je na regularne spacery, brać do weterynarza i sprzątać po nich mieszkania. Niestety, to, że rybki są mało wymagające, jest zwyczajnym złudzeniem. Należy regularnie je karmić i do ich opieki wymagana jest maksymalna odpowiedzialność, zorganizowanie i punktualność. Nie możesz zapomnieć nawet o porcji karmienia, najlepiej, jeśli zawsze będziesz robił to o regularnych, stałych porach i pożywienie będziesz zawsze dokładnie odmierzał.

Czytaj także: Czym karmić pyszczaki żeby szybko rosły?

Czy dziecko może zająć się akwarystyką?

Akwarystyka wymaga konkretnej wiedzy, dzięki której będziesz w stanie nienagannie zająć się swoimi podopiecznymi, hodowanie ryb polega między innymi na odtworzeniu ich naturalnego środowiska i nie zamyka się jedynie na regularnym karmieniu. W grę wchodzi dbanie o czystość wody w akwarium, dobór odpowiednich filtrów, a nawet dopasowanie do siebie gatunków ryb, które się w nim znajdują.

Od jakiegoś czasu coraz więcej rodziców pozwala swoim dzieciom zająć się prowadzeniem akwarium, jeśli dziecko nie jest pozostawione z tym zadaniem samo sobie – nie ma w tym nic złego. To dobry sposób na naukę odpowiedzialności, jednak trzeba pamiętać, że rozwój dziecka nie może być przepłacony kosztem żywego stworzenia. W razie zaniedbania to rodzic powinien zadbać o dobro rybek, pilnując tego, żeby wszystko było z nimi w porządku. Warto pamiętać o tym, że żadne zwierze nie jest zabawką, czy gadżetem, służącym do nauki. Żywe stworzenie to zawsze obowiązek.

Zostań pasjonatem świata ryb akwariowych

Czytaj także: Jakie korzenie do akwarium?

Jeśli zależy ci, żeby Twoje dziecko zajęło się odpowiedzialnym hobby – zadbaj o to, żeby pozostało z nim na długo, godnie przeprowadzając rybki przez ich życie. Wątpimy, że opieka nad rybami szybko znudzi się twojemu dziecku, akwarystyka to zajęcie, które potrafi zaciekawić każdego i wciągnąć w swoje progi na długie, długie lata. To przede wszystkim mnóstwo wrażeń i wzruszeń, związanych z hodowlą rybek.

Zaczynając swoją przygodę z akwarystyką musisz dowiedzieć się, które z rybek mogą żyć w jednym akwarium oraz jakich potrzebują warunków.

Może warto spróbować?

Jedyny taki serwis o akwarystyce słodkowodnej w Polsce. Bez cienia wątpliwości.